Медіасередовище та професіональна комунікація

Анотація: Цей курс дозволить студентам отримати необхідні знання щодо медіасередовища, специфіки його формування і функціонування, принципів саморегуляції.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 120 год.; аудиторні години - 40 год.; самостійна робота - 80 год, кредитів ЄКТС - 4,0

Форма контролю: залік

Викладач(і): О.В. Чекмишев, д.н. із соціальних комунікакацій, професор

Результати навчання: В результаті вивчення курсу студенти зможуть:

1.         Пояснити сутність медіасередовища та професіональної комунікації.

2.         Охарактеризувати специфіку формування медіасередовища та навиків професіональної комунікації.

3.         Освоїти загальні принципи функціонування медіасередовища

4.         Опанувати основні технології професіональної комунікації.

5.         Перелічити основні професійцні та етичні принципи саморегуляції медіасередовища.

6.         Обґрунтувати вибір методик для моніторингу і дослідження медіасередовища

Спосіб навчання: аудиторний/дистанційний

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі: Стратегічні комунікації

Зміст дисципліни:  Історія формування медіасередовища та професіональної комунікації. Специфіка формування медіасередовища та навиків професіональної комунікації. Основні професійцні та етичні принципи саморегуляції медіасередовища. Загальні принципи функціонування медіасередовища та основні технології професіональної комунікації. Методики для моніторингу і дослідження медіасередовища.

1.          Основи реклами та зв’язків з громадськістю: підручник / за заг.ред. В. Ф. Іванова, В.В. Різуна. Київ: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. 431 с.

2.           Онлайн-платформа тренінгу з навчання медіаграмотності представників прес-служб місцевих органів влади на основі результатів медіа-моніторингу. http://media.prostir-monitor.org/2021 р.

3.           Онлайн-платформа квест-тренінгу з навчання медіаграмотності на основі результатів медіа-моніторингу. http://quest.prostir-monitor.org/ 2022 р.

4.           Чекмишев О.В. Основи журналістики. Теорія і практики журналістського фаху.   Навч. посібник. Київ : ВПЦ “Київський ун-т”, 2018.               3-199.

5.           Чекмишев О.В. Основи журналістики. Навчальний посібник. Київ: ВЦ «Академія», 1921. – 168 с. – (Серія «Альма-матер»).

Форми та методи навчання: Лекції, семінарські заняття, самостійна та групова робота, ділові ігри, індивідуальна робота, консультації.

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до "Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в НаУКМА"

Мова навчання: українська