Фандрейзинг

Анотація: Планування фандрейзингу в організації. Вибір методів фандрейзингу. Аналіз потенційних донорів проекту. Проектна пропозиція. Реалізація партнерської програми. Комунікаційна підтримка партнерської програми. Оцінювання ефективності партнерського проекту. Підготовка проектної пропозиції для актуального грантового конкурсу.

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 3 (загальна кількість годин - 90; аудиторні/дистанційні години - 28; самостійна робота - 62)

Викладач(і): Д. Л. Коник, кандидат соціологічних наук, старший викладач

Результати навчання: У результаті вивчення курсу студент зможе:
- Ідентифікувати та спланувати основні етапи процесу фандрейзингу в організації;
- Використовувати нові підходи у фандрейзингу соціальних програм;
- Розуміти місце ESG в стратегіях сучасних бізнес-організацій;
- Застосовувати основні інструменти фандрейзингу на практиці;
- Аналізувати основні передумови підтримки донорською організацією проектних пропозицій;
- Збирати інформацію про основні донорські організації;
- Розробляти успішні проекти для подачі донорським організаціям;
- Планувати комунікаційні кампанії на підтримку партнерських проектів;
- Оцінювати ефективність процесу фандрейзингу.

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі: Стратегічні комунікації

Зміст дисципліни: Цей практичний курс дозволить студентам отримати необхідні знання та навики, які забезпечать побудову сучасної системи фандрейзингу соціальних проектів, яка ґрунтується на вивчення стратегічних цілей потенційних донорів (в тому числі компоненти ESG), застосування необхідних організаційних змін та проведення масштабних та ефективних фандрейзингових кампаній. У складі команди студенти підготують проектну пропозицію для актуального грантового конкурсу.

Рекомендована література: 1. Бабій О.Я. Посібник з фандрейзингу для бізнес-об'єднань - К.2017 - с. 6-10, 40-44
2. Вайс Керол Г., Оцінювання. Методи дослідження програм та політики. К.: "Основи", 2000- с. 102-142
3. Грантрайтинг : метод. рек. для органів публічної влади щодо написання проектних заявок / Авт. кол.: О.С.Зінченко, О.В. Кулініч, П.Ю. Куліш ; за заг. ред. О.В. Кулініча. - 2-ге вид., доп. і перероб. - Харків : Золоті сторінки, 2015. - 80 с.
4. Застосування теорії змін. Практичний посібник. - К.: ПРООН, 2020
5. Кобзарев О. Фандрейзинг. - К.2015 с. 18-41
6. Коник Д.Л. Стратегічні комунікації. - К. 2016 с.85-182
7. Скорик М. Дієвий краудфандинг. К.2018 - 32 с.
8. Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін. Посібник / Свинчук А.А., Корнецький А.О., Гончарова М.А., Назарук В.Я., Гусак Н.Є., Туманова А.А. - К:, 2017, с.12-35
9. Besim Nebiu. Project Proposal Writing. Developing Skills of NGOs. Szentender, 2002
10. Beginners' Guide to EU Funding. Luxembourg. European Union, 2015.

Форми та методи навчання: Лекції, семінарські заняття, самостійна та групова робота, ділові ігри, індивідуальна робота, консультації

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (усне опитування, реферати, участь у ділових іграх, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (залік, який буде проводитися у вигляді он-лайн тесту на освітній платформі НАУКМА).