Кроскультурні комунікації

Анотація: Поняття крос-культурних, міжнародних та мультикультурних комунікацій. Особливості крос-культурних комунікацій. Принципи та правила ефективних крос-культурних комунікацій. Розробка контенту для крос-культурного середовища. Специфіка та крос-культурні особливості використання соціальних медіа.

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.; самостійна робота - 62 год, кредитів ЄКТС - 3,0

Викладач(і): І.І. Тітаренко, кандидат педагогічних наук, доцент

Результати навчання: Результати навчання:
1. Вміти визначати вплив культурних відмінностей на ведення переговорів.
2. Класифікувати ділові культуру і визначати їх особливості.
3. Аналізувати особливості крос-культурних комунікацій.
4. Будувати ефективні кросскультурние комунікації.
5. Вміти долати бар'єри в кроскультурному середовищі.
6. Визначати цінності та діловий етикет представників різних культур.
7. Застосовувати теорії кроскультурного менеджменту для аналізу ситуацій, що виникають в багатонаціональних колективах, враховувати кроскультурний аспект при здійсненні ділового співробітництва з іноземними бізнес-партнерами;
8. Розбиратися в особливостях національних стилів управління та факторах, які їх визначають, а також застосовувати отримані знання у практичній діяльності.

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Сучасні концепції соціальних комунікацій, Стратегічні комунікації.

Зміст дисципліни: Кроскультурні комунікації та їх роль в сучасному суспільстві. Моделі культурної варіативності. Міжкультурна адаптація і поняття культурного шоку. Категоризація культур. Особливості управління персоналом в багатонаціональній організації. Національні образи світу.

Рекомендована література: 1. Грушевицкая Т.Г., Попков В.Д., Садохин А.П. Основи міжкультурної комунікації: Підручник для вузів / Т.Г. Грушевицкая, В.Д. Попков, А.П. Садохин. -, 2002.
2. Edleman, S & Remond, L 2005. 'Communication Styles', in Taking Charge! A Guide for Teenagers: Practical ways to overcome stress, hassles and upsetting emotions,Foundation for Life Sciences, Sydney, NSW.
3. LeBaron, M 2003 'Cross-Cultural Communication' in Beyond Intractability Knowledge Base Project, University of Colorado, Boulder, USA retrieved from http://www.beyondintractability.org/essay/cross-cultural-communication
4. Lewis, R. D. When Cultures Collide: Leading across Cultures. 3d ed. Boston: Nicholas Brealey, 2010.
5. Smith, Peter B. "Communication Styles as Dimensions of National Culture." Journal of Cross-Cultural Psychology 42.2 (2011): 216-233.
6. Triandis, H C 1990, Theoretical concepts that are applicable to the analysis of ethnocentricism. In R. W. Brislin (Ed.), Applied cross-cultural psychology. New York: Sage.
7. Ting-Toomey, Stella. "Applying Dimensional Values in Understanding Intercultural Communication." Communication Monographs 77.2 (2010): 169-180.

Форми та методи навчання: Лекції, семінарські заняття, самостійна та групова робота, ділові ігри, індивідуальна робота, консультації.

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до "Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в НаУКМА"