Консалтинг у сфері зв`язків із громадськістю

Анотація: На курсі студенти вивчають зміст і особливості консультаційних процесів, технологій консультування. Вивчення процесів надання консалтингових послуг та методів діагностування проблем організації наддасть можливість опанувати навички консультування на рівні планування й проведення PR-кампаній, організації PR-акцій та їхнього медіа-супроводу.

Тип дисципліни: вибіркова

Рік навчання: 2

Семестр: осінній

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 105; аудиторні/дистанційні години - 36; самостійна робота - 69; кредитів ЄКТС - 3.5

Форма контролю: залік

Викладач(і): В.Г.Королько, доктор філософських наук, професор

Результати навчання:

-Мати уявлення про зародження та становлення PR-консалтингу як професії та бізнесу;

• Мати цілісне уявлення про моделі та способи консалтингу в сфері PR;
  • Знати консалтинг як процес, його контроль та звітність при проведенні PR-кампанії;
  • Володіти знаннями про тендери та мати навички презентації їхніх результатів;
  • Мати знання та вміння здійснювати репутаційний PR-консалтинг для органів влади, бізнесу, організацій третього сектора;
  • Володіти знаннями про особливості PR консалтинг в політичній сфері та виборчих кампаніях;

Спосіб навчання: аудиторний/дистанційний

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі: Сучасні концепції соціальних комунікацій, Стратегічні комунікації, Стратегії інтегрованих комунікацій, Цифрові комунікації, Комунікації заради змін поведінки (Behaviour сhange сommunications ).

Зміст дисципліни: Консультування в сфері зв'язків з громадськістю: зародження і становлення професії та бізнесу. Власний PR-підрозділ versus консалтингова фірма/консультант: переваги та недоліки. Загальні різновиди та способи консалтингу в сфері PR. Консалтинг як процес - цикл 1. (Тендер або конкурс пропозицій виконання PR-проектів). Консалтинг як процес - цикл 2. (Відносини між клієнтом і PR-консультантом після укладання контракту). Зміст PR-консалтингу з питань управління репутацією як засобом стратегічного позиціонування корпорації. Особливості PR-консалтингу в умовах кризи. Особливості PR-консалтингу для органів влади: розвиток і поліпшення моделей комунікації органів влади України з громадськістю. PR-консалтинг для організацій третього сектора (неурядових, некомерційних організацій). PR консалтинг у виборчих кампаніях.

Верба В. А. Решетняк Т. І. Організація консалтингової діяльності: Навч. посібник. - К.: КНЕУ, 2000, 244с.

Королько В.Г. Некрасова О.В. Зв'яки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика. Підручник, 3-тє вид. доп. і перероб. - К.: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2009.

Хміль Ф. І. Основи управлінського консультування. К.: - 2008. - 240с.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, підготовка проекту, індивідуальна робота, консультації.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (виконання лабораторних робіт, презентації, індивідуальний або груповий проект); підсумковий контроль - 30 балів (залік - проект)

Мова навчання: українська