Практика науково-дослідницька

Анотація: Практика проводиться як методична і практична підготовка до здійснення магістерського (кваліфікаційного) дослідження та викладу його результатів, визначення мети і завдань дослідження, джерельної бази, основних етапів роботи над темою кваліфікаційної (магістерської) роботи, проведення досліджень для кваліфікаційної (магістерської) роботи та підготовка тез до наукової конференції на основі проведених досліджень. Крім того, студенти в рамках курсу готують концепт та  силабус навчального курсу за тематикою проведеного дослідження та проводять лекції з курсу для студентів НаКМА.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 2

Семестр: осінній

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 150, з них практичних - 50, самостійної роботи – 100; кредитів ЄКТС - 5.

Форма контролю: залік

Викладач(і): А.Г. Зінченко, кандидат історичних наук, доцент

Результати навчання: Випускник має продемонструвати:

• професійну спроможність проводити кількісні та якісні дослідження громадської думки, ставлень і очікувань громадськості;
  • розвиток компетентностей, пов’язаних з організацією і виконанням науково-дослідних робіт;
  • навички академічного письма;
  • знання та навички дотримання принципів академічної доброчесності.

Спосіб навчання: аудиторний/дистанційний

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі: Практика науково дослідницька у сфері соціальних комунікацій, Методологія та організація наукових досліджень

Зміст дисципліни: Вибір напряму наукового дослідження. Джерела наукової інформації. Підбір та аналіз наукової літератури. Академічна доброчесність під час написання наукових робіт.  Основні засади академічного письма. Проведення дослідження за темою кваліфікаційної (магістерської) роботи. Підготовка тези для наукових конференцій. Підготовка концепту та силабусу навчального курсу за тематикою проведеного дослідження, проведення лекцій з цього курсу.

1. ДСТУ 3008:2015. Звіти у сфері науки і техніки. Структура та правила оформлювання. Київ, ДП "УкрНДНЦ" 2016. 26 с. (Інформація та документація)

2. Положення про кваліфікаційну/магістерську роботу студента Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Наказ НаУКМА № 95 від 02.03.2020 р.

3. Положення про академічну доброчесність здобувачів освіти у HaУKMA. Наказ № 112 від 07.03.2018 року. URL: https://www.ukma.edu.ua/index.php/about-us/sogodennya/dokumenty-naukma/doc_download/577-polozhennia-pro-akademichnu-dobrochesnist-zdobuvachiv-osvity-u-naukma

4. Онлайн-майстерня «Могилянська лабораторія академічного письма»  за покликанням: https://distedu.ukma.edu.ua/course/view.php?id=2406

Форми та методи навчання: настановчі зустрічі, індивідуальні письмові завдання, самостійна робота, розробка і проведення дослідження, підготовка тез до наукової конференції.

Методи й критерії оцінювання: підсумковий рейтинг з курсу визначається за 100-бальною шкалою і складається з двох частин: 90% максимального підсумкового рейтингу складає оцінка за роботу протягом семестру (максимальна оцінка за самостійний індивідуальний дослідницький проект кваліфікаційної (магістерської роботи).

Мова навчання: українська