Міжнародний досвід розвитку зв`язків з громадськістю

Анотація: Розвиток системи паблик рілейшнз у США. Система забезпечення PR-індустрії в США. Система паблік рілейшнз у Великій Британії. PR в європейських країнах. Система зв'язків з громадськістю в посткомуністичних країнах. Нові ринки PR-послуг.

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.;самостійна робота - 62 год.; кредитів ЄКТС-4,0

Викладач(і): Д. Л. Коник, кандидат соціологічних наук, старший викладач

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- бути обізнаним з розвитком системи паблик рілейшнз у США
- класифікувати основні підходи до ліцензування PR -фахівців на провідних PR -ринках світ;
- аналізувати загальні тенденції розвитку зв'язків з громадськістю у світі;
- описати особливості різних моделей PR на основних PR -ринках світу;
- застосовувати міжнародні професійні ресурси;
- планувати комунікаційні кампанії в зарубіжних країнах;
- аналізувати взаємозв'язки між системами зв'язків з громадськістю різних країн.

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Сучасні концепції соціальних комунікацій, Стратегічні комунікації, Стратегії інтегрованих комунікацій.

Зміст дисципліни: Розвиток системи паблик рілейшнз у США. Система забезпечення PR-індустрії в США. Система паблік рілейшнз у Великій Британії. PR в європейських країнах. Система зв'язків з громадськістю в посткомуністичних країнах. Нові ринки PR-послуг.

Королько В.Г, Некрасова О.В. Зв'язки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика. Підр. для студентів вищих навчальних закладів/ 3-тє вид. доп. - К.: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2009.
2. Коник Д.Л. Стратегічні комунікації. - К.: 2016 - 256 с.
3. Посібник з комунікації. Комунікаційні рішення для проектів Європейського Союзу в Україні. К., 2013 - 40 с.
4. How the EU Institutions Work and How to Work with the EU Insitutions. Edited by Alan Hardacre. London John Harper Publishing, 2011
5. Social Media in Emergencies: UNICEF Guidelines for Communication and Public Advocacy. - К.: 2016 - 42 с.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, підготовка есе та письмової роботи за тематикою курсу, індивідуальна робота, консультації.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (усне опитування, реферати, конспекти, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (тестові завдання, письмовий залік).