Копірайтинг

Анотація: На курсі студенти здобудуть навички створення контенту для різних медіа платформ, на основі знань щодо аналізу комунікаційних завдань та цільової аудиторії, особливостей контенту для соціальних мереж, правил створення ефективних заголовків. Крім того, прогарма курсу передбачає вивчення питань специфіки публічних виступів, підготовки інформаційних повідомлень, особливості публічних презентацій.

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.; самостійна робота - 62 год, кредитів ЄКТС - 3,0

Викладач(і): І.І. Тітаренко, кандидат педагогічних наук, доцент

Результати навчання: У результаті вивчення курсу студенти зможуть:
- Розуміти і поснювати сутність законів сприйняття повідомлень.
- Здійснювати класифікацію PR матеріалів.
- Знати вимоги до PR -матеріалів в українських і міжнародних компаніях/орагнізаціях.
- Перелічувати особливості підготовки звіту, ньюслетера, бюлетення.
- Визначати особливість копірайтингу новини в національному медіа просторі.
- Підготувати різні види письмових ПР матеріалів - преслізів, постів до сторінок в соціальних мережах, заяв.

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі: Сучасні концепції соціальних комунікацій, Стратегічні комунікації, Цифрові комунікації, Комунікації заради змін поведінки (Behaviour сhange сommunications)

Зміст дисципліни: Під час курсу студент здобуде навички узгодження дій зі комунікаційними потребами, розуміння потреб потенційних клієнтів та особливостей сприйняття повідомлень цільовою аудиторією, та розвине вміння перетворювати кожне слово на переконання та заклик до дії. На цьому курсі ми детально розглянемо необхідні інструменти для виконання роботи, написання текстів, а також обговоримо поширені початкові помилки, яких варто уникати, та стратегії просування сенсів в стислих формах, розглянемо види, форми та специфіку копірайтингу в різних сферах діяльності, а також особливості копірайтингу в цифровому середовищі. Особливості копірайтингу в цифровому середовищі.

1. Ann Handley & C.C. Chapman Content Rules. - London, 2012.
2. Becky McNeer, Lexie Lane The Blogger's Survival Guide Tips and Tricks for Parent Bloggers, Wordsmiths and Enthusiasts, 2013.

3. Janet E. Ramsey; Ronald D. Smith. Media Writing: Print, Broadcast, and Public Relations. - Lawrence Erlbaum Associates, 2004.
4. John Foster Effective Writing Skills for Public Relations. - Kogan Page Publishers, 2008.
5. Richard A. Wells Writing PR: A Multimedia Approach. - Carstarphen, 2003.
6. Robert M. Knight Journalistic Writing: Building the Skills, Honing the Craft. - Marion Street Press, 2010.
7. Social Media in Emergencies: UNICEF Guidelines for Communication and Public Advocacy. - К.: 2016 - 42 с.
8. The Social Media Handbook for PR Professionals. - CIPR (Chartered Institute of Public Relations), 2012.
9. Wynford Hicks, Sally Adams Writing for Journalists. - Routledge, 2008.
10. David Andrew Lloyd Brain Like Twain: Improve Your Writing Skills in 30 Days Using Mark Twain's Secret Methods. - Createspace Independent Pub, 2013.

Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна індивідуальна та командна робота.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (усне опитування, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (екзамен).