Сучасні концепції соціальних комунікацій

Анотація: Соціальна комунікація як процес, структура комунікаційних процесів, форми і моделі комунікацій: історія та сучасність. Особливості масової комунікації та методи її вивчення. Особливості комунікативної взаємодії в системі ЗМК. Сучасні концепції соціальних комунікацій.
Тип дисципліни: нормативний

Семестр: осінній
Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.; лекції - 16 год.; семінарські заняття - 12 год.; самостійна робота - 62 год, кредитів ЄКТС - 3,0
Форма контролю: екзамен
Викладач(і): О.О. Сусська, доктор соціологічних наук, професор
Результати навчання: Студенти мають продемонструвати

- знання з історії та сучасної практики комунікації та її принципів, у т.ч. різноманітних видів і форм соціальної комунікації, її технології; вміти аналізувати сучасні тренди функціонування і розвитку медійних систем;
- вміння класифікувати та використовувати основні підходи до вивчення комунікаційних процесів; використовувати міжнародний досвід вивчення комунікацій різних рівнів;
- випускник має орієнтуватись у розвитку сучасної комунікаційної науки; розрізняти використання різних моделей комунікації; продемонструвати професійне володіння методами аналізу комунікаційної політики організації, розробки різних видів комунікативного продукту з урахуванням потреб цільової аудиторії.
Спосіб навчання: аудиторний /дистанційний
Зміст дисципліни: Поняття комунікації. Соціальна комунікація як процес. Структура комунікаційних процесів: рівні та різновиди комунікацій. Комунікативні бар'єри. Методологічні підходи до вивчення комунікаційного процесу; моделі комунікації. Особливості масової комунікації та методи її вивчення. Інформаційне суспільство та комунікаційні революції. Персоніфікація взаємодії комунікатора з аудиторіями ЗМК та нових медіа. Інфодемія, гібридизація та інформаційні виклики. Комунікації в спеціалізованих галузях та PR.

1. Бодріяр Ж. Симулякри і симуляція / пер. з фр. В.Хохун.Київ: Вид-во Соломії Павличко "Основи", 2004.
2. Вельш В. Наш постмодерний модерн; пер. з нім. Київ: Альтпрес, 2004. 328 с.
3. Королько В.Г., Некрасова О.В. Зв'язки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика: Підр. для вищих навч. закладів/ 3-тє вид., доповн. і переробл. К.: Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2009.
4. Мак-Квейл Д. Теорія масової комунікації ; пер. з англ. Львів: Літопис, 2010. 538 с.
14. МакКвейл Д., Віндал С. Моделі масової комунікації у зв'язку з соціальною системою. Вплив комунікації на індивидів (моделі) / Пер. з англ. Ярмоленко С. В. Київ, 2002.
5. Griffin, E. (1997).A first look at Communication Theory.New York: The McGraw-Hill Companies.
6. Goffman, Erving. (1958).The Presentation of Self in Everyday Life.Edinburgh: University of Edinburgh, Social Sciences Research Centre.Ed. by McDermott, J. (1981).The Philosophy of John Dewey, Chicago.
7. Kellner D. (2002) New Media and New Literacies: Reconstruction Education for the New Millenium // The Handbook of New Media / ed. by L.Lievrouw and S.Livingstone. Sage Publication, Lnd, Thousand Oaks; New Delhi.
8. McQuire S. (2016) Geomedia: Networked Cities and the Future of Public Space. Polity Press, Malden, MА. 213 pp.
9. Perloff, Richard M. (2017) The dynamics of persuasion: communication and attitudes in the 21st сentury. 6th ed. Routledge . Taylor & Francis Group. New York and London. 609 pp. Sixth edition published 2017 by Routledge.
10. Schroeder, Ralph (2018) Towards a theory of digital media // Information. Communication & Society. Volume 21, 2018. Issue 3, pp. 323-339.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, консультації

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (усне опитування, тести, реферати, конспекти, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (екзамен)