Практика науково-дослідницька у сфері соціальних комунікацій

Анотація: Курс спрямований на відпрацювання основних навичок дослідницької роботи в сфері соціальних комунікацій. Студенти опановують  навички проведення кількісного та якісного аналізу стану соціальних комунікацій організації, виявлення наявності/відсутності та можливого рішення стратегічних завдань щодо формування оптимального комунікаційного середовища організації залежно від загальних обставин, що складаються у той чи інший момент як навколо, так і всередині організації.

Тип дисципліни: нормативна

Рік навчання: 1

Семестр: весняний

Кількість кредитів: 5 (загальна кількість годин - 150 год.; аудиторні години - 0 год.; практичні – 50, самостійна робота - 100 год).

Форма контролю: залік

Викладач(і): В.Г.Королько, доктор філософських наук, професор

Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студент повинен:

- Знати основні принципи організації дослідницької роботи, володіти знаннями про способи та прийоми управління дослідницьким процесом, які широко використовуються як в Україні, так і за кордоном.

- Володіти знаннями для вибору найбільш оптимальних методів кількісного та якісного дослідження для вивчення та розв'язання PR-проблем різного змісту та масштабу.

- Вміти застосовувати отриманні знання для класифікація методів збирання, обробки та інтерпретації даних наукових досліджень.

Спосіб навчання: аудиторний/дистанційний

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі: Сучасні концепції соціальних комунікацій, Стратегічні комунікації

Зміст дисципліни: Під час навчання студенти на практиці використовують кількісні та якісні методи досліджень з метою ідентифікації проблем у сфері соціальних комунікацій.

1.           Богдан О. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених. - К: Дух і Літера, 2015. - 380 с.

2.           Королько В.Г.  Некрасова О.В. Зв’язки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика. Підручник, 3-тє вид. доп. і перероб. - К.: Видавничий дім  “Києво-Могилянська акад.емія”, 2009. (С. 227-256, 336-360)

3.           New Model for Media Content Analysis by Michaelson and Griffin. Copyright © 2005, The Institute for Public Relations www.instituteforpr.com

Форми та методи навчання: настановчі зустрічі, індивідуальні письмові завдання, самостійна робота, розробка і проведення міні дослідження.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 60 балів (індивідуальні письмові завдання); підсумковий контроль - 40 балів (міні дослідження).

Мова навчання: українська.