Англійська мова

Анотація: Методом курсу є інтегроване оволодіння основними академічними навичками усного і писемного спілкування (яке є продовженням загальномовних) - слухання, говоріння, читання й письма - у поєднанні з поглибленим вивченням функціональної граматики, збагачення вокабуляра студентів за рахунок загальнонаукової лексики та лексико-граматичних структур, схожих на формування навичок наукового (академічного) спілкування. Курс складається з двох основних частин: Публічне мовлення (Public Speaking) та Академічне письмо (Academic Writing). Перша частина навчає основним правилам риторики, а саме, побудови промов (на інформування та переконування), написання розширеного плану промови (Extended formal outline), оцінювання промови та написання відгуку.

Тип дисципліни: нормативний

Рік навчання: І

Семестр: 1, 2

Кількість кредитів: 6 (загальна кількість годин - 180; аудиторні години - 56; самостійна робота - 124).

Форма контролю: залік, екзамен

Викладач(і): Швидка Г.О., старший викладач, Китаєва С.О., к.п.н., доцент, Павленко Л.І., к.ф.н., доцент, Рябоконь Г.Л., к.ф.н., доцент, Федорів Я.Р., к.ф.н., доцент

Результати навчання:

У результаті вивчення дисципліни студент повинен:

- засвоїти лексичні, синтаксичні та функціонально-синтаксичні особливості публічного. мовлення та академічного (наукового) письма;

- збагатити свій вокабуляр за рахунок загальнонаукової лексики;

- розуміти стратегію і тактику сучасного публічного мовлення;

- вміти засоби активізації уваги слухачів;

- знати вимоги до мовленнєвої культури промовця;

- розрізняти та інтерпретувати різні типи наочних засобів (графіки, схеми, таблиці тощо);

- вміти підготувати та презентувати доповідь-інформування та доповідь-переконування англійською мовою;

- засвоїти методи риторичної аргументації;

- вибір критеріїв оцінювання усної пропозиції;

- поглибити розуміння композиційних вимог до написання різних типів параграфів та аргументованого есе;

- вміти складати тези, конспект, анот та робити тематичні виписки в рамках визначеного наукового дослідження;

- вміти підготувати наукову статтю відповідно до прийнятих вимог (чітка структура, точний і зв'язний виклад думок, розгорнута аргументація, відповідний ілюстративний матеріал, логічний висновок та дотримання належного наукового стилю);

- знати вимоги до викладання наукової бібліографії (MLA, APA).

Спосіб навчання: аудиторний

Обов’язкові попередні й супутні модулі: відсутні

Зміст дисципліни: Процес мовленнєвого спілкування. Основи ефективної комунікації. Структурування виступу. Виголошення та оцінка виступів. Вибір теми. Види інформаційних виступів. Мовленнєві конструкції. Конспект інформаційного виступу. Види допоміжних матеріалів у виступах. Ефективний вступ і висновок. Види наочних посібників. Носії для наочності. Інтерпретація схем, графіків, діаграм тощо. Письмовий відгук. Відеоконференція. Презентація інформаційних виступів. Вступ до курсу. Вибір теми. Ознайомлення з академічним стилем письма. Офіційний стиль в академічному письмі. Розділові знаки І (кома). Практика офіційного стилю. II розділові знаки (двокрапка, крапка з комою). Розділові знаки III (тире, дужка та інші). Складання дієздатних речень. Документування джерел. Уникнення плагіату. Перефразування, резюмування (підсумок одним реченням). Практика перефразування та написання резюме. Аргументоване письмо. Перегляд документації. Урок повторення офіційного стилю, пунктуації, документознавства. Підготовка до виступу на конференції. Презентація конференції.

1. Довідник з ораторського мистецтва. Укладачі: Г. Швидка, Д. Мазін, Л. Павленко, Г. Рябоконь, Я. Федорів, С. Китаєва
  2. Гамільтон, Г. Публічні виступи для коледжу та кар'єри. - McGraw Hill, 2005.
  3. Osborn, M. & S. Osborn. Публічні виступи. - Houghton Mifflin, 2001.
  4. Пауелл, М. Презентація англійською: як проводити успішні презентації. - Бостон: Thompson Corp., 2002.
  5. Insights into Academic Writing. Укладачі: Г. Швидка, Д. Мазін, Л. Павленко, Г. Рябоконь, Я. Федорів, С. Китаєва
  6. Білозерова О., Брискіна Л. та ін. Довідник з академічного письма. – НаУКМА 2007. – 96 с.
  7. Jordan RR Курс академічного письма. – Единбург: Лонгман, 1996. – 144 с.
  8. Яхонтова Т. Академічне письмо англійською мовою для студентів магістратури, - Львів: ПАІС, 2003. - 218 с.

Форми та методи навчання: практичні заняття, самостійна робота

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (відвідування, активна участь на практичних заняттях і виконання домашнього завдання, презентація промови на інформування (Informative Speech), презентація промови на переконування (Persuasive Speech), розширений план промови на інформування ( Informative Speech outline), розширений план промови на переконування (Persuasive Speech outline), відгук на промову колеги (Peer review), Есе про самооцінювання (Self-evaluation)); підсумковий контроль - 30 балів (залік); поточний контроль - 60 балів (відвідування, активна участь на практичних завданнях і виконання домашнього завдання, поточні контрольні роботи, академічна письмова робота, відгук на письмову роботу колеги, підсумковий контроль); підсумковий контроль - 40 балів (екзамен).

Мова навчання: англійська