Конфліктологія

Анотація: Курс спрямований на ознайомлення з найбільш цікавими науковими розробками в сфері конфліктології. Студенти отримають можливість навчатись максимально ефективно використовувати навички попередження та розв’язання конфліктів у професійній діяльності.
Тип дисципліни: нормативна

Семестр: весняний додатковий
Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90; лекції - 10; семінарські заняття - 18; самостійна робота - 62; кредитів ЄКТС - 3
Викладач(і): І.І. Тітаренко, кандидат педагогічних наук, доцент

Результати навчання: Студенти мають продемонструвати знання та вміння

• аналізувати теорії поведінки особистості в конфлікті;
  • охарактеризувати основні види конфліктів (соціальні, політичні, етнонаціональні, міжнародні);
  • застосовувати технології управління конфліктами;
  • засвоїти психологічні умови попередження та розв’язання конфліктів;
  • виявляти основні етапи переговорного процесу;
  • визначати шляхи розв’язання конфліктів в управлінні.

Спосіб навчання: аудиторний /дистанційний

Зміст дисципліни: Історія та розвиток конфліктології як науки. Сучасні теорії конфлікту. Загальна характеристика соціального конфлікту. Політичній конфлікт, його визначення та ідентифікація. Етнонаціональні конфлікти. Особливості сучасних міжнародних конфліктів. Основні підходи до вивчення та аналізу конфлікту. Переговори. Особливості сучасних міжнародних переговорів.

1.           Гальчук Л.М. Основи крос-культурної комунікації та менеджменту: практичний курс = Essentials оf Cross-cultural Commun.: A Practical Course. - М .: Вузів. навч .: НДЦ ИНФРА-М, 2015 -240с .: ISBN 978-5-9558-0387-6. Режим доступу: http://znanium.com/catalog.php?bookinfo=472675

2.           Долинська Л.В., Матяш-Заяц Л.П. Психологія конфлікту: Навчальний посібник. – К.: Каравела, 2010. – 304 с.

3.           Конфліктологія : навч. посіб. / Л. М. Герасіна, М. П. Требін, В. Д. Воднік та ін. – Х. : Право, 2012. – 128 с.

4.           Edleman, S & Remond, L 2005. ‘Communication Styles’, in Taking Charge! A Guide for Teenagers: Practical ways to overcome stress, hassles and upsetting emotions,Foundation for Life Sciences, Sydney, NSW.

5.           Smith, Peter B. “Communication Styles as Dimensions of National Culture.” Journal of Cross-Cultural Psychology 42.2 (2011): 216–233.

6.           Triandis, H C 1990, Theoretical concepts that are applicable to the analysis of ethnocentricism. In R. W. Brislin (Ed.), Applied cross-cultural psychology. New York: Sage.

Мова навчання: англійська