Фандрейзинг

Анотація: Цей практичний курс допоможе студентам вивчити як налагодити дієву систему збору коштів на соціальні та благодійні проекти. Студенти вивчать як обрати оптимальний метод фандрейзингу та до якого донора краще звернутися за фінансуванням. У складі команди ви підготуєте проектну пропозицію для актуального грантового конкурсу. Курс "Фандрейзинг" вже багато років є одним з найбільш популярних курсів в НаУКМА.

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.; самостійна робота - 62 год, кредитів ЄКТС - 3.0

Викладач(і): Д. Л. Коник, кандидат соціологічних наук, старший викладач

Результати навчання: В результаті вивчення курсу студент зможе:
- Ідентифікувати основні етапи процесу фандрейзингу в організації;
- Застосовувати основні інструменти фандрейзингу на практиці;
- Аналізувати основні передумови підтримки донорською організацією проектних пропозицій;
- Збирати інформацію про основні донорські організації;
- Розробляти успішні проекти для подачі донорським організаціям;
- Планувати комунікаційні кампанії на підтримку партнерських проектів;
- Оцінювати ефективність процесу фандрейзингу.

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: Вступ до спеціальності, Організація зв'язків зі ЗМІ

Зміст дисципліни: Цей практичний курс допоможе студентам вивчити як налагодити дієву систему збору коштів на соціальні та благодійні проекти. Студенти дізнаються як обрати оптимальний метод фандрейзингу та до якого донора краще звернутися за фінансуванням. Студенти також у складі команди підготують проектну пропозицію для актуального грантового конкурсу..

Рекомендована література: Основна:

Бабій О.Я. Посібник з фандрейзингу для бізнес-об'єднань - К.2017 - с. 6-10, 40-44
Вайс Керол Г., Оцінювання. Методи дослідження програм та політики. К.: "Основи", 2000- с. 102-142
Грантрайтинг : метод. рек. для органів публічної влади щодо написання проектних заявок / Авт. кол.: О.С.?Зінченко, О.В. Кулініч, П.Ю. Куліш ; за заг. ред. О.В. Кулініча. - 2-ге вид., доп. і перероб. - Харків : Золоті сторінки, 2015. - 80 с.
Застосування теорії змін. Практичний посібник. - К.: ПРООН, 2020
Кобзарев О. Фандрейзинг. - К.2015 с. 18-41
Коник Д.Л. Стратегічні комунікації. - К. 2016 с.85-182
Скорик М. Дієвий краудфандинг. К.2018 - 32 с.
Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін. Посібник / Свинчук А.А., Корнецький А.О., Гончарова М.А., Назарук В.Я., Гусак Н.Є., Туманова А.А. - К:, 2017, с.12-35
Besim Nebiu. Project Proposal Writing. Developing Skills of NGOs. Szentender, 2002
Beginners' Guide to EU Funding. Luxembourg. European Union, 2015.

Додаткова:

БЛАГОДІЙНІСТЬ ЗА ПРАВИЛАМИ: принципи, основні засади, практичнe застосування / Автори-упорядники: А. Гулевська-Черниш, К. Ржевська, Л. Ярошенко - К.: Абетка благодійності, 2013. - 59 с.
Королько В.Г., Некрасова О.В. Зв'язки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика. Підручник, 3-тє вид. доп. і перероб. - К.: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2009.
Котлер Ф., Лі Н. Корпоративна соціальна відповідальність. К.: 2005

Форми та методи навчання: Лекції, семінарські заняття, самостійна та групова робота, ділові ігри, індивідуальна робота, консультації.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 70 балів (усне опитування, реферати, участь у ділових іграх, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 30 балів (залік, який буде проводитися у вигляді он-лайн тесту на освітній платформі НАУКМА).