Бакалавратmain f news min

Технології створення подій та інформаційних приводів

Анотація: Основною метою курсу є ознайомлення студентів з механізмами планування, підготовки і проведення спеціальних PR - подій та інформаційних приводів, що дозволяють організації одержати заслужену пресу та бажане пабліситі. Курс дозволить сформувати практичні навички планування PR-події, її комунікаційної підтримки, підготовки інформаційних матеріалів для організації пабліситі.

Тип дисципліни: вибірковий

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 90 год.; аудиторні години - 28 год.; самостійна робота - 62 год, кредитів ЄКТС - 3.0

Викладач(і): О. В. Некрасова,, кандидат історичних наук, доцент

Результати навчання: В результаті вивчення дисципліни студент повинен:
- Описувати досвід проведення успішних ПР-подій та визначати їх цілі;
- Виявляти основні критерії новинарності ПР-події;
- Готувати документи та матеріали для інформаційної підтримки ПР-події;
- Формулювати та класифікувати цілі ПР-події;
- Розробляти концепцію, програму та сценарій ПР-події та план її комунікаційної підтримки.
- Визначати найефективніші канали комунікації, складати бюджет та календар-графік підготовки ПР-події;
- Розробляти план ПР-події та вміти його презентувати і оцінювати.

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: соціальне управління, теорія менеджменту, теорія та історія соціальних комунікацій, вступ до зв'язків з громадськістю, інтегровані комунікаційні кампанії, організація та планування ПР-кампаній та ін.

Зміст дисципліни: ознайомити майбутнього фахівця з теорією та практикою планування, організацію та проведенні ПР-подій та інформаційних приводів для державних, недержавних (НДО) та підприємницьких організацій, що дозволяють одержати бажане пабліситі, допомогти оволодіти основними підходами до планування та організації ПР-подій, засвоїти знання прикладного характеру щодо комунікаційної підтримки івенту, написання інформаційних матеріалів, практики організації пабліситі, підготовки плану ПР-події, його практичної реалізації та презентації.

Рекомендована література: Основна:
1. Катлип С.М., Сентер А.Х., Брум Г.М. Паблик рилейшнз. Теория и практика. 8-е изд. Пер. с англ - М.: Издательский дом "Вильямс", 2000.
2. Королько В.Г, Некрасова О.В. Зв'язки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика. Підр. для студентів вищих навчальних закладів/ 3-тє вид. доп. - К.: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2009.
3. Ньюсом Д., Терк Д., Крукеберг Д. Все о PR. Теория и практика паблик рилейшнз. 7-е изд. Пер. с англ. - М.: Консалтинговая группа "ИМИДЖ-контакт", 2001.
4. Стратегія і тактика комунікацій із громадськістю для організацій третього сектора. Методичний посібник / За ред. В.Г.Королька. - К.: - 2003.
5. PR сегодня: новые подходы, исследования, международная практика. Пер. с англ.- М. Консалтинговая группа "ИМИДЖ-контакт", 2002.
6. Wilcox Dennis L., Ault Philip H., Agee Warren K. Public Relations: Strategy and Tactics. 5 th ed. - N.Y., 1998.
7. Wilcox D.L. and Nolte L.W. Public Relations Writing and Media Techniques.-N.Y., 1990.

Додаткова:
1. Блэк С.. Паблик рилейшнз. Что это такое?- М.: Новости, 1990.
2. Блэк Сэм. Паблик рилейшнз. Пер. с англ. - М.: Сирин, 2002.
3. Викентьев И. Л. Приемы рекламы и Public Relations. Ч. 1.-СПб., 1998.
4. Блэк С. PR: Международная практика. - М.: Издательский дом "Довгань", 1997.
5. Коник Д.Л. Стратегічні комунікації. - К. 2016
6. Чумиков А.Н., Бочаров М.П. Связи с общественностью: теория и практика. Учеб. Пособие. - 3-е изд. М.: Дело, 2006.
7. Хейг Мэт. Электронный Public Relations. Пер. с англ. - М.: ФАИР-ПРЕСС, 2002
8. Grunig James E. with Dawid M. Dozier (Ed.) Excellence in Public Relations and Communication Management. - N.J., 1992.
9. Hendrix J.A. Public Relations Cases.- Belmont, California, 1988.
10. Lesly's Handbook of Public Relations and Communications / Ed. by Lesly Philip: 5 th ed. - Continental Books, 1997.

Форми та методи навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, підготовка письмової роботи за тематикою курсу, індивідуальна робота, консультації.

Методи й критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль - 60 балів (усне опитування, реферати, конспекти, індивідуальне письмове завдання); підсумковий контроль - 40 балів (усний залік)