Бакалавратmain f news min

Міжкультурні комунікації

Анотація: Впродовж курсу студенти вивчатимуть поняття крос-культурних, міжнародних та мультикультурних комунікацій, особливості крос-культурних комунікацій, принципи та правила ефективних крос-культурних комунікацій, специфіку та крос-культурні особливості використання соціальних медіа, методику розробки контенту для крос-культурного середовища.

Семестр: весняний

Кількість кредитів: загальна кількість годин - 105; аудиторні/дистанційні години - 36; самостійна робота - 69; кредитів ЄКТС - 3.5

Викладач(і): І.І. Тітаренко, кандидат педагогічних наук, доцент

Результати навчання: Вміти визначати вплив культурних відмінностей на ведення переговорів.
Класифікувати ділові культуру і визначати їх особливості.
Аналізувати особливості міжкультурних комунікацій.
Будувати ефективні міжкультурні комунікації.
Вміти долати бар'єри в кроскультурному середовищі.
Визначати цінності та діловий етиккет представників різних культур.
Застосовувати теорії кроскультурного менеджменту для аналізу ситуацій, що виникають в багатонаціональних колективах, враховувати кроскультурний аспект при здійсненні ділового співробітництва з іноземними бізнес-партнерами;
Розбиратися в особливостях національних стилів управління та факторах, які їх визначають, а також застосовувати отримані знання у практичній діяльності.

Спосіб навчання: аудиторний /дистанційний

Необхідні обовязкові попередні й супутні модулі: "Вступ до спеціальності", "Психологія", "Стратегія і тактика PR",

Зміст дисципліни: Міжкультурні комунікації та їх роль Моделі культурної варіативності Міжкультурна адаптація і поняття культурного шоку Категоризація культур Особливості управління персоналом в багатонаціональній організації Національні образи світу Тема 6.

Рекомендована література: 1. Гальчук Л.М. Основи крос-культурної комунікації та менеджменту: практичний курс = Essentials оf Cross-cultural Commun.: A Practical Course. - М .: Вузів. навч .: НДЦ ИНФРА-М, 2015 -240с .: ISBN 978-5-9558-0387-6. Режим доступу: http://znanium.com/catalog.php?bookinfo=472675
2. Грушевицкая Т.Г., Попков В.Д., Садохин А.П. Основи міжкультурної комунікації: Підручник для вузів / Т.Г. Грушевицкая, В.Д. Попков, А.П. Садохин. -, 2002.
3. Скотт, П. Глобалізація і університет. - Alma mater, 2000. № 4.
4. Уорф, Б. Л. Ставлення норм поведінки до мислення і мови. - http://kant.narod.ru/whorf.htm.
5. Edleman, S & Remond, L 2005. 'Communication Styles', in Taking Charge! A Guide for Teenagers: Practical ways to overcome stress, hassles and upsetting emotions,Foundation for Life Sciences, Sydney, NSW.
6. LeBaron, M 2003 'Cross-Cultural Communication' in Beyond Intractability Knowledge Base Project, University of Colorado, Boulder, USA retrieved from http://www.beyondintractability.org/essay/cross-cultural-communication
7. Lewis, R. D. When Cultures Collide: Leading across Cultures. 3d ed. Boston: Nicholas Brealey, 2010.
8. Smith, Peter B. "Communication Styles as Dimensions of National Culture." Journal of Cross-Cultural Psychology 42.2 (2011): 216-233.
9. Triandis, H C 1990, Theoretical concepts that are applicable to the analysis of ethnocentricism. In R. W. Brislin (Ed.), Applied cross-cultural psychology. New York: Sage.

Додаткова:
1. Управління персоналом: Магістерська програма "Управління персоналом орг-ції" (варіат. Навч. Дисц.): Учеб. сел. / ГУУ; Під ред. проф. А Я. Кибанова - М .: НДЦ ИНФРА-М, 2013 - 256с .: 60x90 1/16. - (ВО: Магістр.). (П) ISBN 978-5-16-006867-1, 500 прим. http://znanium.com/bookread.php?book=411608
2. Ting-Toomey, Stella. "Applying Dimensional Values in Understanding Intercultural Communication." Communication Monographs 77.2 (2010): 169-180.

Форми та методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна індивідуальна та командна робота.

Методи й критерії оцінювання: Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до "Положення про критерії оцінювання знань здобувачів вищої освіти в НаУКМА"